Hana Šafaříková
kreativec, majitelka eshopu HaŠa Spirit Shop
29. októbra

Aromaterapia a čakry

Tak ľahko sme si zvykli svoje pocity a emócie skrývať alebo potláčať. Tak ako vás to učili rodičia, tak aj mňa to učili tí moji. Trvalo veľa dní, mesiacov a rokov, než som sa naučila prejaviť to, čo cítim. Dnešný svet je úžasný – je plný možností ako sám sebe pomôcť a jediné, a to najdôležitejšie, je si uvedomiť, že máme „problém“ a chcieť pre seba niečo viac. Aj ja, ktorá na svojom šťastí a spokojnosti pracujem už niekoľko rokov, mám občas problém s emóciami.

Nespracované emócie sa nám ukladajú v energetickom tele a prejavujú sa na tele fyzickom. Najjednoduchšie, čo pre svoje telo môžete urobiť, je zapáliť si sviečku v aróma lampičke a použiť esenciálny olej na danú oblasť.

Áno, je to také jednoduché ako si môžete v prvej chvíli pomôcť, aby ste sa cítili lepšie. Pokojne môžete ďalej sledovať televíziu, čítať si, alebo byť v on-line svete a len dýchať a inhalovať tak určitú esenciálnu zmes. Ja osobne dávam prednosť čakrovým esenciálnym olejom, ktoré sú namiešané na určité oblasti na fyzickom aj mentálnom tele.

Ktoré oblasti to sú?

Každý človek má na svojom tele miesta, ktorými prúdi energia a funguje to podobne, ako keď nám energiu pre orgány v tele rozvádza krv. Miesta, ktorými prúdi naša energia mimo fyzické telo, sa nazývajú čakry. Poviem vám niečo málo o základných 7 čakrách, pretože podrobnejší opis každej čakry je minimálne na jeden samostatný článok.

Každá čakra je zameraná na určitú oblasť, má svoju farbu a prejavuje sa ako na fyzickom, tak duševnom tele. Určite ste sa s nimi už stretli, bez toho aby ste si toho boli vedomí. Stačí vám pár základných otázok a sami môžete zistiť, ktorou čakrou Vám neprúdi energia.

Viete sa v živote presadiť? Máte problémy s močovým mechúrom alebo s krvným tlakom? Máte z niečoho strach a cítite sa bezmocní?

Ak sa vás niektorá z otázok týka, vaša pozornosť by sa mala zamerať na prvú čakru – koreňovú. Koreňová čakra sa nachádza na koreni našej chrbtice a je prepojená so zemou. Spája nás s pocitom presadiť sa, ustáť si svoju pravdu, a je tiež spojená s materiálnym svetom. Farbou koreňovej čakry je červená.

Hovoríte, čo cítite v danej situácii? Máte harmonické pracovné, rodinné a partnerské vzťahy? Máte problémy s menštruáciou alebo prostatou?

Tieto otázky sú zamerané na fungovanie druhej čakry – sakrálnej. Druhá čakra sa nachádza v oblasti panvy. Sakrálna čakra je spojená s emóciami, sexuálnou energiou, kreativitou a našimi vzťahmi. Farbou sakrálnej čakry je oranžová.

Ste spokojní so svojím životom alebo naopak cítite vnútorný nepokoj a nespokojnosť? Ste výbušní? Chýba Vám odvaha? Ste nervózny a utekáte od problémov? Máte problémy so žalúdkom alebo pankreasom? Cítite bolesť v chrbte v oblasti bedier? Máte cukrovku?

Vaše odpovede sú zamerané na fungovanie tretej čakry – solar plexu. Tretia čakra sa nachádza medzi pupkom a hrudnou kosťou. Čakra Solar plexu má na starosti prijímanie emócií, vašu vnútornú silu a vaše strachy a obavy.

Viete lásku dávať, ale aj prijímať? Myslíte si, že bez partnera nie ste úplní? Potrebujete partnera? Držíte si od ľudí odstup?

Štvrtá čakra – srdca je čakrou lásky k sebe samému, ale aj lásky k druhým ľudom. Nachádza sa v blízkosti srdca, v centre oblasti hrudníka. Srdcová čakra má farbu zelenú.

Ste nervózny pred verejným prejavom? Ste nervózny, keď sa máte prejaviť a povedať svoj názor? Viete, kedy máte mlčať a len počúvať? Necháte sa ľahko niečím ovplyvniť? Keď sa máte prejaviť, cítite knedlík v krku? Je pre vás dôležité, čo si myslí okolie? Bolí Vás hrdlo? Máte astmu alebo problémy so štítnou žľazou? Trpíte často na afty? Trápi Vás koktanie?

Krčná čakra má na starosti komunikáciu, náš prejav a vyjadrenie. Cez krčnú čakru vyjadrujeme smiech, plač, radosť, strach, zlosť, lásku a naše myšlienky. Krčná čakra sa nachádza v oblasti krku a ramien. Farbou krčnej čakry je svetlo modrá.

Prispôsobujete sa ľahko zmenám? Máte silnú predstavivosť? Máte niekedy plnú hlavu a neviete čo skôr? Preskakujete z jednej myšlienky na druhú? Ľahko tzv. strácate hlavu? Trpíte na migrény a časté bolesti hlavy? Máte problémy so zrakom?

Čakra tretieho oka je šiesta čakra a nachádza sa v oblasti medzi obočím, nad koreňom nosa. Táto čakra nás spája s intuíciou, pamäťou, múdrosťou a našou vôľou. Farbou šiestej čakry je indigová.

Viete čo máte urobiť, ale bojíte sa konať? Viete sa rozhodovať? Trápi Vás psychické ochorenie?

Základných 7 čakier uzatvára korunná čakra, ktorá sa nachádza na temene hlavy. Korunná čakra je spojením s najvyššou dokonalosťou v človeku a vnútornou rovnováhou. Siedma čakra má fialovú farbu.

Moja vlastná skúsenosť s aromaterapiou a čakrovými esenciami mi rozšírila obzory. Ak sa cítite niekedy, že si na seba nakladáte viac ako unesiete alebo len proste zadržujete emócie? Pre mňa je aromaterapia veľká relaxácia. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že po použití srdcového esenciálneho oleja mi vždy pomôže otvoriť srdce a vyplaviť emócie, ktoré sa počas dňa, týždňa alebo mesiaca naskladali.

Spojenie aromaterapie a čakrových olejov je pre mňa prvý krok n ceste, ako sa cítiť spokojne, vyrovnane a plná energie.


Haša Spirit Shop

Nabízím výrobky zaměřené na energetické centra - čakry - čakrové čaje, čakrové aroma lampičky, šperky.

[Fancy_Facebook_Comments]