test test
12. júna

Amla

Ovocie Amla, nazývané aj indický egreše, je vysoko výživné, zelenožlté ovocie so zaujímavou sladkou, ale aj kyslou chuťou pôvodom z Indie. Bolo uctievané ako matka príroda, pretože má mnoho vnútorných aj vonkajších aplikácií v rámci tradičných ajurvédskych praktík. V Indii je možné Amlu ľahko nájsť vo forme oleja alebo ako hlavnú zložku vlasových produktov v obchodoch so zdravou výživou a kozmetikou. Stúpenci ajurvédskej medicíny alebo ajurvédy veria, že všetky časti stromu majú liečivé vlastnosti a hovoria, že ovocie má pozoruhodnú schopnosť vyživovať a podporovať zdravé vlasy a pokožku hlavy.

Náš olej Amla sa starostlivo vyrába pomocou viacstupňového procesu, ktorý zahŕňa nutričné ​​výhody lisovaného oleja zo semien Amla s výhodami ovocia Amla macerovaného (alebo infúzovaného) do sezamového oleja. Na začatie procesu sa sušené ovocie amla ponorí do sezamového oleja. Po niekoľkých dňoch ponorenia do oleja sa plody vyberú a olej sa filtruje a čistí. Oddelene sa semená Amla vylisujú a výsledný vylisovaný olej zo semien sa zhromaždí a pridá k extraktu sezamového oleja k vzniku konečného oleja Amla.

Benefity a použitie

Olej Amla má pôsobivú povesť pre svoju účinnosť pri vyživovaní pokožky hlavy, kondicionovaní suchých a lámavých vlasov a na podporu silných, zdravých a lesklých vlasov. Ovocný olej Amla je obzvlášť vhodný na použitie pri úprave kučeravých, vlnitých, štruktúrovaných a ostatných typov vlasov, ktoré ťažia z výraznej hydratácie a zvlhčenia. Pomáha tiež výrazne upokojiť a zvlhčiť pokožku hlavy a pomáha pri problémoch so suchou a problematickou pokožkou hlavy. Olej Amla pomáha podporovať prirodzený, zdravý rast vlasov a poskytuje vlasom a vlasovej pokožke výnimočnú kondicionáciu a hydratáciu pri použití ako horúce olejové ošetrenie, hĺbkový kondicionér alebo vlasová pomáda. Je tiež účinný, keď je začlenený do šampónov, ošetrenie pokožky hlavy a ďalších prípravkov na vlasy a pokožku hlavy.

Ďalšie informácie

Náš rad ajurvédskych bylinných olejov je špeciálne navrhnutý pre starostlivosť o pleť a kozmetiku a sú vyrobené z najlepších organických, eticky zbieraných divoko rastúcich rastlín a bylín najvyššej kvality bez pesticídov. Tie sa pripravujú studeným procesom, aby sa zabránilo potenciálnemu poškodeniu tepelným spracovaním, ktoré môže mať vplyv na účinnosť produktu. Každá šarža prechádza prísnou kontrolou kvality, aby bola zaistená konzistencia od šarže k šarži.

*Jedná sa o kozmetický prípravok, ktorý je určený iba na vonkajšie použitie a nemal by sa užívať vnútorne.


Amla

ajurvédsky infúzny olej

[Fancy_Facebook_Comments]