test test
12. júna

Ashwagandha – Withanie snodárná

Náš BIO olej ashwagandha je vyrobený autentickým tradičným ajurvédskym spôsobom z koreňov Withania somnifera v základe z organického sezamového oleja, ktorý upokojuje energiu Vata. Korene a listy rastliny Ashwagandha, bežne nazývané indický ženšen, sa najčastejšie používajú na ich liečivé vlastnosti.

Doslovný význam slova ashwagandha je „vôňa koňa“, pretože čerstvé korene byliny vraj vonia ako kôň, a verí sa, že keď budete ashwagandhu používať*, môžete získať silu a vitalitu koňa.

V ajurvédskej medicíne je ashwagandha charakterizovaná ako rasayana, čo znamená, že sa používa na podporu vášho fyzického a duševného zdravia, na obranu vášho tela pred chorobami a škodlivými faktormi životného prostredia a na spomalenie procesu starnutia. V Indii sa ashwagandha používa ako univerzálny liek už po stáročia, je ale aj vedecky dokázané, že táto bylina má protizápalové a antioxidačné vlastnosti, ktoré hrajú hlavnú úlohu v mnohých jej výhodách.

Benefity a použitie

Olej Ashwagandha je hlboko prenikajúci a hrejivý olej, ktorý vyživuje kosti, svaly a tkanivá. Ashwagandha má karminatívny účinok na nervový systém, podporuje relaxáciu a zároveň tonizuje a
posilňuje nervy. Olej Ashwagandha olej je dobrý na liečbu unavených a namáhaných svalov.Je vynikajúci pre zníženie porúch energie Vata, ako sú bolesti nervov alebo svalov, zlý krvný obeh, slabosť a úzkosť.

Olej Ashwagandha je tiež extrémne vyživujúci a obnovuje prirodzenú vláčnosť a pružnosť pokožky a je vynikajúci pre suchú alebo dehydratovanú pleť a prevenciu vrások. Je tiež užitočný pre zmiernenie kožných ochorení, ako je psoriáza a ekzém.

Ďalšie informácie

Náš rad ajurvédskych bylinných olejov je špeciálne navrhnutý pre starostlivosť o pleť a kozmetiku a sú vyrobené z najlepších organických, eticky zbieraných divoko rastúcich rastlín a bylín najvyššej kvality bez pesticídov. Tie sa pripravujú studeným procesom, aby sa zabránilo potenciálnemu poškodeniu tepelným spracovaním, ktoré môže mať vplyv na účinnosť produktu. Každá šarža prechádza prísnou kontrolou kvality, aby bola zaistená konzistencia od šarže k šarži.

*Jedná sa o kozmetický prípravok, ktorý je určený iba na vonkajšie použitie a nemal by sa užívať vnútorne.


Ashwagandha

ajurvédsky infúzny olej

[Fancy_Facebook_Comments]