test test
12. júna

Babchi

Náš organicky vytvorený olej Babchi, tiež nazývaný Bakuchi, je za studena lisovaný z výnimočných čiernych semien rastliny Psoralea corylifolia, pôvodom zo Srí Lanky a Indie. So svojou tmavo červenohnedou farbou a silnou orechovou arómou sa Babchi olej už dlho používa v tradičnej ajurvédskej a čínskej medicíne pre svoje účinky na liečbu rôznych kožných ochorení, ako je psoriáza, leukoderma a lepra.

Rastlina Psoralea corylifolia má nesmierny biologický význam, prirodzene bohatá na antioxidant bakuchiol. V posledných rokoch si bakuchiol získava popularitu vďaka rôznym výskumom a je ponúkaný ako ďalšia alternatíva k retinolu – zložke, ktorá sa tradične používa v produktoch starostlivosti o pleť a proti starnutiu. Výhody bakuchiolu sú veľmi podobné ako pri retinole, ale bez nevýhod retinolu, ktorý môže spôsobiť začervenanie a podráždenie pokožky a je náchylný na fotochemickú nestabilitu. To znamená, že kozmetiku obsahujúcu bakuchiol je možné používať na citlivú pleť a to ráno aj večer na rozdiel od retinolu, ktorý sa musí používať iba na noc kvôli jeho fotosenzibilizačnému účinku na pokožku pri dennom svetle.

Benefity a použitie

O oleji Babchi (Bakuchi) je známe, že znižuje výskyt jemných liniek a vrások na tvári tým, že stimuluje produkciu kolagénu. Pomáha tiež zlepšiť nerovnomerný tón pleti znížením pigmentácie a taktiež podporuje pružnosť a pevnosť pokožky. Olej Bakuchi je tiež užitočný v produktoch formulovaných pre pleť so sklonom k ​​akné, pretože zabraňuje procesu peroxidácie lipidov v kožnom maze tým, že udržuje mierne kyslé pH pokožky. Znižuje sa tak nadprodukcia baktérií na povrchu pokožky a obmedzuje sa keratinizácia buniek.

Babchi olej je tiež široko používaný v opaľovacích krémoch a vo výrobkoch pre vlasy a pokožku hlavy, najmä tých, ktoré podporujú opätovný rast vlasov stratených v dôsledku alopécie. Bakuchi olej je tiež užitočný pri infekciách, pretože inhibuje rast plesní a baktérií vďaka svojim antifungálnym a antibakteriálnym vlastnostiam.

Ďalšie informácie

Náš rad ajurvédskych bylinných olejov je špeciálne navrhnutý pre starostlivosť o pleť a kozmetiku a sú vyrobené z najlepších organických, eticky zbieraných divoko rastúcich rastlín a bylín najvyššej kvality bez pesticídov. Tie sa pripravujú studeným procesom, aby sa zabránilo potenciálnemu poškodeniu tepelným spracovaním, ktoré môže mať vplyv na účinnosť produktu. Každá šarža prechádza prísnou kontrolou kvality, aby bola zaistená konzistencia od šarže k šarži.

*Jedná sa o kozmetický prípravok, ktorý je určený iba na vonkajšie použitie a nemal by sa užívať vnútorne.


Babchi

ajurvédsky bylinný olej

[Fancy_Facebook_Comments]