test test
12. júna

Brahmi

Bacopa monniera, nazývaná aj vodný yzop alebo Herpestis monniera, pochádza z mokradí južnej Indie, ale bežne rastie v Spojených štátoch, Európe a Afrike. Je to plazivá vytrvalá rastlina s malými listami a fialovými kvetmi, ktorá sa vyskytuje v teplých mokradiach v celom tropickom pásme.

“Brahmi” sa používa na označenie dvoch rôznych ajurvédskych bylín – Bacopa monnieri a Centella asiatica. Brahmi je pôvodom zo sanskrtu a doslova znamená ženskú esenciu univerzálneho uvedomenia a tiež podporovateľa jemnej všímavosti. Obe byliny sú tiež veľmi uctievané pre svoje prospešné účinky na nervový systém. Ak sa ponoríme hlbšie, zistíme, že dvojité použitie mena „brahami“ možno chápať aj geograficky; v južnej Indii „brahami“ odkazuje na Bacopa monnieri; zatiaľ čo v severnej Indii „brahami“ odkazuje na Centella asiatica.

Benefity a použitie

Olej Brahmi, ľudovo označované ako bylina milosti a bylina mysliaceho človeka, sa od staroveku používa v ľudovom aj v tradičnom systéme medicíny na zmiernenie všetkých druhov duševných ochorení. Je to vynikajúci omladzovací prostriedok nielen pre myseľ a nervový systém, ale pre všetky systémy v tele. Bacopa podporuje správnu funkciu mozgu a nervov, prináša rovnováhu a pokoj do nervového systému, čím podporuje jasnosť a vedomie.

Liečivé vlastnosti Bacopa monniera sa spájajú s upokojujúcimi vlastnosťami organického sezamového oleja pre vyvážené účinky. Zvyšuje inteligenciu, dlhovekosť a pamäť a zároveň korelatívne znižuje senilitu a starnutie, rovnako ako lieči a hydratuje rôzne kožné stavy. Či už ju môžeme nazývať akokoľvek – bacopa, brahmi alebo bylina milosti; je to nádherná bylina, ktorá podporí vašu pohodu, vitalitu a duševné vedomie.

Ďalšie informácie

Náš rad ajurvédskych bylinných olejov je špeciálne navrhnutý pre starostlivosť o pleť a kozmetiku a sú vyrobené z najlepších organických, eticky zbieraných divoko rastúcich rastlín a bylín najvyššej kvality bez pesticídov. Tie sa pripravujú studeným procesom, aby sa zabránilo potenciálnemu poškodeniu tepelným spracovaním, ktoré môže mať vplyv na účinnosť produktu. Každá šarža prechádza prísnou kontrolou kvality, aby bola zaistená konzistencia od šarže k šarži.

*Jedná sa o kozmetický prípravok, ktorý je určený iba na vonkajšie použitie a nemal by sa užívať vnútorne.


Brahmi (Bakopa)

ajurvédsky infúzny olej

[Fancy_Facebook_Comments]