test test
12. júna

Gotu Kola

Centella asiatica, niekedy tiež označovaná ako „Brahmi“, je malá plazivá bylina, ktorá pochádza z Ázie, ale teraz sa pestuje v iných tropických a miernych močaristých častiach Afriky a USA. Centella asiatica je najznámejšia pod svojím srílanským názvom: „Gotu Kola“. Je to vodná rastlina a možno ju ľahko nájsť pozdĺž potokov, v ryžových poliach a iných močaristých oblastiach. Centella asiatica alebo Gotu Kola je známy mentálny omladzujúci prostriedok tradične používaný na podporu intelektu, zlepšenie duševnej výkonnosti a podporu správneho fungovania nervového systému.

Rastlina Centella asiatica má výrazné okrúhle listy so silnou podobnosťou s mozočkom. To je zaujímavý fakt, pretože je to v súlade s „doktrínou podpisov“, ktorá hovorí, že byliny liečia tú časť tela, ktorej sa podobajú.

“Brahmi” sa používa na označenie dvoch rôznych ajurvédskych bylín – Bacopa monnieri a Centella asiatica. Brahmi je pôvodom zo sanskrtu a doslova znamená ženskú esenciu univerzálneho uvedomenia a tiež podporovateľa jemnej všímavosti. Obe byliny sú tiež veľmi uctievané pre svoje prospešné účinky na nervový systém. Ak sa ponoríme hlbšie, zistíme, že dvojité použitie mena „brahami“ možno chápať geograficky; v južnej Indii „brahami“ odkazuje na Bacopa monnieri; zatiaľ čo v severnej Indii „brahami“ odkazuje na Centella asiatica.

Benefity a použitie

Centella asiatica alebo Gotu Kola je považovaná za jedno z najlepších mozgových toník v ajurvéde. V Ázii sa používa po tisíce rokov ako liek aj ako lahodná listová zelenina. Táto zvodná zelená bylina je obľúbená, pretože pomáha zlepšovať všímavosť, revitalizovať vedomie a udržovať bystrý intelekt. Podporuje aj zdravú cirkuláciu v mozgu, čo podporuje kognitívne funkcie, ako je pamäť a koncentrácia. Navyše, ako prírodný čistič krvi a nervové tonikum, Gotu Kola obzvlášť podporuje upokojenie podráždenia pokožky spôsobené stresom, takže je vynikajúcou voľbou pre masáž pokožky hlavy a nôh.

Ďalšie informácie

Náš rad ajurvédskych bylinných olejov je špeciálne navrhnutý pre starostlivosť o pleť a kozmetiku a sú vyrobené z najlepších organických, eticky zbieraných divoko rastúcich rastlín a bylín najvyššej kvality bez pesticídov. Tie sa pripravujú studeným procesom, aby sa zabránilo potenciálnemu poškodeniu tepelným spracovaním, ktoré môže mať vplyv na účinnosť produktu. Každá šarža prechádza prísnou kontrolou kvality, aby bola zaistená konzistencia od šarže k šarži.

*Jedná sa o kozmetický prípravok, ktorý je určený iba na vonkajšie použitie a nemal by sa užívať vnútorne.


Gotu Kola

ajurvédsky infúzny olej

[Fancy_Facebook_Comments]