Hana Šafaříková
kreativec, majitelka eshopu HaŠa Spirit Shop
21. februára

Obličky – poklad, ktorý zanedbávame

Február je mesiacom, v ktorom by sme sa mali zamerať na podporu obličiek. Obličky sú spojené s prvkom vody a ich združeným orgánom je močový mechúr. Spoločnou úlohou obličiek a močového mechúra je starosť o vodu v našom tele. Prvou vecou, ktorou by sme sa mali zaoberať v prípade, že sa u nás prejavia problémy s močením, je teda zaujímať sa o stav našich obličiek a močového mechúra.

Práve v zimnom období naše obličky trpia najviac. Nemajú rady chlad spôsobený nevhodným obliekaním, čo sa týka najmä mladých ľudí. Krátke tričká a tenké bundy v zime našim obličkám skrátka neprospievajú. Výsledkom takého obliekania potom veľmi často môže byť zápal močového mechúra, čo nie je príjemná záležitosť. Ja sama som tomuto problému na začiatku roka čelila a rozhodne viem, o čom hovorím. Myslím, že všetci, ktorí si zápalom prešli, si veľmi dobre rozmyslia svoje odievanie počas zimy. Príznaky možno poznáte: začína pocitom pálenia pri močení, bolesťou v oblasti obličiek, pocitom nafúknutého podbrušia, tlačením močového mechúra, častým močením a v tých najhorších prípadoch sa prejaví tzv. močenie žiletiek, zvýšená teplota a krv v moči. V posledných prípadoch odporúčam okamžite navštíviť lekára a nasadiť antibiotiká.

Obličky nemajú na starosti oba vodu v našom tele, ale sú zodpovedné aj za kvalitu a farbu našich vlasov, sluch a krátkodobú pamäť. Napríklad aj osteoporóza je prejavom oslabenej funkcie obličiek, ktoré prestávajú vyživovať kosti. Energeticky silné obličky spoznáme aj podľa kvality vlasov. Ďalším prejavom oslabenia obličiek je zhoršenie krátkodobej pamäte. Obličky vekom slabnú rýchlejšie než napríklad srdce.

Obličky odrážajú našu vôľu, dosiahnutie vytýčeného cieľa, aktivitu, šikovnosť alebo múdrosť. Sú tiež telesnou súčasťou druhej čakry. V obličkách sa usádzajú naše strachy, obavy a neistota, ktoré ich funkciu oslabujú. Voda v našom tele čistí a kultivuje. Obličky uvoľňujú a odplavujú to, čo je nejakým spôsobom zaseknuté a bráni harmonickému prúdeniu. V duševnej oblasti môžeme pociťovať uvoľňovanie a odplavovanie pocitov, čím nám obličky pomáhajú život naplno prežívať.

Ako veľmi dôležité je starať sa o obličky, nám pomôže zistiť aj čínska medicína, ktorá ich považuje za jeden z najdôležitejších orgánov ľudského tela. Vo východnej literatúre sú označované za tzv. prameň života. Je len na nás, o aký silný prameň života sa zasadíme.

Ako svoje obličky povzbudiť? Do svojho jedálnička zaraďte viac potravín teplej až horúcej povahy, tzn. vlašské orechy, jedlé gaštany, jahňacie a hovädzie, kvalitné výdatné mäsové vývary. Udržujte svoje obličky v teple, odpočívajte, na to je zimné obdobie ako stvorené. Do svojho pitného režimu zaraďte bylinkové čaje zamerané na podporu obličiek. Pomôcť môžu aj bylinné kvapky zamerané priamo na tento orgán. Obličky sa vám za vašu starostlivosť odmenia, nezabúdajte na nich.

Ako už sme hovorili, obličkám neprospieva chlad a zima od nôh. Máte často studené nohy? Výborným pomocníkom je kúpeľ dolných končatín s pár kvapkami esenciálneho oleja na 2. čakru. Sama som tento kúpeľ niekoľkokrát vyskúšala. Nádherne vás prehreje.


HaŠa Spirit Shop

Nabízím výrobky zaměřené na energetické centra - čakry - čakrové čaje, čakrové aroma lampičky, šperky.

[Fancy_Facebook_Comments]